Retül Bike Fit

 

DANE  SPERSONALIZOWANE 

POMAGAMY ZAWODNIKOM W PODEJMOWANIU DECYZJI PRZY UŻYCIU DANYCH


 

    Twoje ciało jest niepowtarzalne i taki też powinien być Twój rower. Retül Bike Fit pozwala połączyć rowerzystę z jego bicyklem w jeden spójny organizm. Rower, na którym wygodnie się siedzi, zawiezie Cię szybciej i dalej. Z wykorzystaniem metodyki Retül Bike Fit stworzyliśmy: obuwie, siodełka, rękawiczki i cały szereg innych produktów, dzięki którym szybciej wjedziesz pod górę, pewniej pokonasz strome zjazdy i dojedziesz do celu zmęczony, ale nie wyczerpany. Im mniej myślisz o samym rowerze, tym więcej czasu pozostaje na radość z jazdy.

    Podstawą optymalnych wrażeń z jazdy w każdym terenie jest prawidłowo dobrana pozycja. Pozycja, która pozwoli pokonywać podjazdy z mniejszym wysiłkiem i doda pewności siebie przy pędzie w dół. Dzięki kompleksowej wiedzy z zakresu biomechaniki i po zapoznaniu się z Twoim stylem jazdy, nasz specjalista Retül Bike Fit będzie w stanie określić optymalną pozycję. Body Geometry Fit to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów indywidualnego dopasowania roweru do użytkownika.

 

 

METODA Retül Bike Fit


     Retül Bike Fit jest kompleksową metodą indywidualnego dopasowania roweru do potrzeb, umiejętności i wymagań kolarza. Powstała dzięki bliskiej współpracy z jednym z czołowych badaczy na polu medycyny sportowej, założycielem słynnego Boulder Center for Sports Medicine, doktorem Andy Pruittem. Pozwala połączyć wiedzę medyczną i biomechaniczną i wykorzystać do maksimum zalety produktów Body Geometry w każdym punkcie kontaktu z rowerem. W efekcie każdy kolarz otrzymuje rower idealnie dopasowany do swojej budowy ciała, umiejętności, doświadczenia i kondycji zycznej. Specjaliści BG Fit korzystają z nowoczesnych technologii, jak na przykład Data System, czy Retül. 

 

 

 

 

DOPASOWANIE ROWERU RETÜL


 

INDYWIDUALNE DOPASOWANIE W OPARCIU O TWARDE DANE

Retül Bike Fit sprawia, że jazda staje się przyjemniejsza dzięki zwiększeniu wydajności, zmniejszając ryzyko obrażeń i zwiększając komfort na rowerze.

 

 

Nieważne, na jakim jesteś poziomie - zasługujesz na wygodę w siodełku od rana do wieczora. 

Prawidłowa pozycja ciała i idealne dopasowanie roweru pozwalają zapobiec najczęstszym kontuzjom.

Optymalna pozycja to nie tylko większa wygoda, ale też moc i wytrzymałość.

 

 

CO TO JEST RETÜL FIT?

Retül Fit to coś więcej, niż zwykły fitting - to sposób, jak poznać swoje ciało, przyczynę bólu lub ucisku i dzięki dopasowaniu sprzętu osiągnąć swoje kolarskie cele.

Dzięki technologii zapisu 3D, Retül precyzyjnie rejestruje w ruchu zmianę kąta nawet o jeden stopień i odległości o milimetr, dzięki czemu fitter otrzymuje dane pozwalające precyzyjnie dopasować osprzęt do Twoich oczekiwań.

 

JAK TO DZIAŁA?

KROK 1:

Zaczynając od badania przed fittingiem, fitter weźmie pod uwagę ograniczenia ruchu, wcześniejsze urazy i ból, jak również cele, które chcesz osiągnąć w siodełku.

 

 

KROK 2:

Następnie usiądziesz na rowerze (prawdziwym albo specjalnym modelu do fittingu), a do 8 punktów na Twoim ciele przymocujemy znaczniki LED, które będą monitorowane przez system Retül Vantage Motion Capture. System Retül Vantage na żywo i w trójwymiarze rejestruje ruch ciała w trakcie pedałowania, tworząc jego dynamiczny obraz.

 

 

KROK 3:

Dane zebrane w czasie rzeczywistym analizowane są przez oprogramowanie Retül, by fitter mógł jednym rzutem oka ocenić, jaka pozycja jazdy będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. 

 

 

KROK 4:

Kiedy wspólnie z fitterem znajdziecie optymalną pozycję, fitter wygeneruje cyfrową mapę finalnych ustawień, która zostanie wykorzystana przez narzędzie Retül Zin. Dane dotyczące roweru oraz pomiary Zin tworzą kompletny raport z fittingu, dostępny zawsze, kiedy będziesz go potrzebował.

 

 

 

 

 

OFERTA Retül Bike Fit


     Zapraszamy Państwa do naszego BG FIT STUDIO, które mieści się w Lublinie przy ul. Rzemieślniczej 4. Dysponujemy w profesjonalnie wyposażonym salonem do Bike Fittingu. Nasi pracownicy kompleksowo ustawią Państwu sylwetkę.  

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

info-lublin@specialized.com

 

 

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 513 088 809
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl